Dueli që shkoi historinë për Mançester Sitin, ja kush u zgjidh lojtari i ndeshjes në finalen e Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2023 | 0:16

Dueli që shkoi historinë për Mançester Sitin, ja kush u zgjidh lojtari i ndeshjes në finalen e Champions

Liga e Kampioneve ka ulur siparin e këtij edicioni me ndeshjen mes Mançester Sitit dhe Interit. Në fund ishin anglezët ata të cilët ia dolën të triumfonin në këtë duel.

asdsadsasadsadsdaasd

Vendimtar për këtë sfidë ishte vetëm një gol, ai i shënuar nga Rodri në pjesën e dytë në ndeshjes, duke i dhënë suksesin 1-0 skuadrës angleze që mori më në fund trofeun që kërkonte.

Dhe ishte pikërisht mesfushori spanjoll ai i cili u zgjodh nga UEFA si “Lojtari i ndeshjes” në këtë finale, për atë që shfaqi në fushë e sidomos për golin e tij të jashtëzakonshëm që shkroi historinë e Champions.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"