Askush më parë si ai, Guardiola bëhet trajneri i parë në historinë e futbollit që…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2023 | 0:15

Askush më parë si ai, Guardiola bëhet trajneri i parë në historinë e futbollit që…

Pep Guardiola udhëhoqi Mançester Sitin drejt triumfit të Ligës së Kampionëve përgjatë këtij sezoni, duke fituar “Tripletën”.

guardiola siti

Spanjolli u bë trajneri i parë në historinë e futbollit që ka arritur të fitojë dy herë “Tripletën” dhe madje me dy skuadra të ndryshme.

Për herë të parë ai e bëri me Barcelonën në sezonin 2008/09, ndërsa tjetra ishte këtë sezon me Mançester Sitin.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"