Zyrtare: Mehmedi tek Leverkuseni

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2015 | 17:06


Zyrtare: Mehmedi tek Leverkuseni

mehmediAdmir Mehmedi është stabilizuar me një ekip të ri. Sulmuesi shqiptar është transferuar tek Bajern Leverkusen.

Mehmedi ka firmosur një kontratë me skuadrën gjermane deri me 30 qershor të vitit 2019.

Lajmi është bërë zyrtar nga vetë ekipi. Ndërkohë që futbollisti nga Gostivari është shprehur i lumtur për transferimin e tij tek  Leverkusen.

“Ëndrra ime ka qenë Liga e Kampionëve dhe këtë qëllim e arrita dhe po e bëj me këtë sezon me Bayer Leverkusenin”, tha Mehmedi.