VIDEO/ Tjetër arritje për Ballkanin, kampionët e Dajës triumfojnë në Gjilbratar dhe kualifikohen në fazën play-off

Postuar: Gusht 18, 2023 | 0:12

Ballkani ka triumfuar me rezultatin 3-1 në transfertë kundër Linkolnit duke kaluar në fazën play-off të Ligës së Konferencës.

ballkani

Pjesa e parë u mbyll pa gola ndërsa në pjesën e dytë ndryshoi gjithçka në favor të Ballkanit. Dueli u zhbllokua në minutën e 48′ falë një supergoli të Korenicës. Më pas Kuç dyfishoi shifrat në të 64-ën. Ndërsa vendasit shkurtuan diferencën në të 66′. Teksa dukej që sfida do të mbyllej kështu, Zyba shënoi të tretin përpara se arbitri ti binte bilbilit për të mbyllur duelin.

Kështu kampionët e Ilir Dajën kalojnë në turin tjetër me rezultatin e përgjithshëm 1-5.

LINKOLN 1-3 BALLKANI

66′ Juampe/ 48′ Korenica, 64′ Kuç, 90′ +8′ Zyba