VIDEO/ Spektakël pa fitues, SHBA-ja dhe Uellsi ndahen në barazimin e parë të Botërorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 21, 2022 | 22:02

VIDEO/ Spektakël pa fitues, SHBA-ja dhe Uellsi ndahen në barazimin e parë të Botërorit

SHBA-ja dhe Uellsi janë ndarë në një barazim me rezultatin 1-1, në sfidën e vlefshme për grupin B.

shba uells

Amerikanët ishin ata që kaluan të parët në avantazh me anë të një goli nga Timoti Ueah në pjesën e parë.

Por në të dytën, Garet Bejl nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë, për të rikthyer baraspeshën.

Kështu të dyja skuadrat ndahen me nga një pikë në grupin B, teksa kryesimin e mban Anglia e cila mposhti me rezultatin 6-2 Iranin.

PËR RENDITJEN DHE KALENDARIN KLIKONI KËTU.

WhatsApp Image 2022-11-21 at 10.11.25 PM

FT: SHBA 1-1 UELLS

Ueah 36′ / Bejl 82′

KOMENTI LIVE:

90+11′ Mbyllet sfida!

82′ GOOOL UELLSI 1-1/ Garet Bejl nuk gabon nga pika e bardhë e penalltisë.

65′ Mor provon me një gjuajtje me kokë, por tentativa e tij shkon mbi kuadrat.

64′ Dejvis provon me njën gjuajtje me kokë, por tentativa e tij ndalet nga portieri.

46′ Starton pjesa e dytë!

45+4′ Mbyllet pjesa e parë!

36′ GOOOL SHBA 1-0/ Pulisiç hedh një top në zonë për Ueah dhe ky i fundit nuk gabon i vetëm me portierin.

9′ Rodon rezikon autogolin, me aksionin që vazhdon dhe më pas Sargent godet me kokë dhe kap shtyllën.

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

000

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"