VIDEO/ Nga lotët e lojtarëve te dedikimi special i fitores, momentet dramatike të ndeshjes Skoci-Hungari

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2024 | 23:18

VIDEO/ Nga lotët e lojtarëve te dedikimi special i fitores, momentet dramatike të ndeshjes Skoci-Hungari

Një moment dramatik u regjistrua në minutën e 67-të në duelin mes Skocisë dhe Hungarisë. Sulmuesi hungarez Varga humbi ndjenjat në fushë, pas një përplasje me portierin kundërshtar Dun.  

WhatsApp Image 2024-06-23 at 23.11.24

Varga qëndroi në tokë për disa minuta, teksa u transportua më pas me barelë, për të marrë ndihmën mjekësore më të specializuar.  

aaaaa

Në momentin e transportimit, Varga u mbulua me çarçafë të shumtë, teksa shokët e skuadrës shpërthyen në lot, të shqetësuar për gjendjen e tij.  

PAMJET: (VIDEO)+ VIDEO 

Më pas Hungaria fitoi ndeshjen vendimtare kundër Skocisë falë golit të Ksoboth në minutën e 100-të . Pas përfundimit të ndeshjes, kapiteni Szoboszlai dhe shokët e tij shfaqën një fanellë të Vargës dhe ia dedikuan fitoren atij.    

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"