VIDEO/ Juven e nderojnë penalltitë, Reali e Bajerni marrin fitoret e para. Siti i shtang të gjithë në shtëpi

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 19, 2018 | 23:44

VIDEO/ Juven e nderojnë penalltitë, Reali e Bajerni marrin fitoret e para. Siti i shtang të gjithë në shtëpi

U luajtën këtë mbrëmje, edhe ndeshjet e para E, F, G dhe H. I vetmi rezultat surprizë, mund të quhet ai i Mançester Sitit, i cili u mund brenda në shtëpi, me rezultatin 1-2 nga francezët e Lionit.

juventus

Në takimet e tjera, Bajerni fitoi në transfertë, 0-2 ndaj Benfikës, ndërsa Mançester Junajtid, tregoi forcën përballë Jang Bojs, duke shënuar plot tri herë. Reali likuidoi Romën, me tre gola në shtëpi, ndërsa edhe Juventusi, pavarësisht daljes me të kuqe të Ronaldos, mori 3 pikë nga transferta e Valencias, me dy penallti të Pjaniç. Më poshtë, rezultatet e plota të mbrëmjes.

REZULTATET

Benfika-Bajern Mynih 0-2

(Levandovski 10′, Sançes 54′)

Mançester Siti-Lion 1-2

(Silva 67′ / Kornet 26′, Fekir 43′)

Plzen-CSKA Moskë 2-2

(Krmencik 29′, 41′ / Çalov 49′, Vlasic pen. 95′)

LIVE | Real Madrid-Roma 3-0

(Isko 45′, Bejl 58′, Mariano 92′)

LIVE | Jang Bojs-Mançester Junajtid 0-2

(Pogba 34′, pen. 45′, Martial 66′ )

LIVE | Valencia-Juventus 0-2

(Pjaniç pen. 45′, pen. 51′)


29‘ Ronaldo ndëshkohet me karton të kuq për sjellje anti sportive

FORMACIONET

bayern-1

Capture

MAN-UNITED

real

city

U LUAJTËN: 

Ajaks – AEK 3-0

Taljafiko 46′ 90′, Van de Bik 77′

Shakhtar Donetsk – Hofenhaim 2-2

Ismail 27′, Majkon 81′ / Grillitç 6′, Nordveit 39′

 


www.minuta90.com