VIDEO/ Goli i parë në Superligën turke, kapiteni Rroca tund rrjetën përballë skuadrës së Pirlos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 3, 2022 | 20:56


VIDEO/ Goli i parë në Superligën turke, kapiteni Rroca tund rrjetën përballë skuadrës së Pirlos

Eduard Rroca ka shënuar sot golin e tij të parë në Superligën turke me fanellën e Istanbulspor. Ish-futbollisti i Luftëtarit dhe Kukësit, ka qenë protagonist në ndeshjen në fushën e Karagumruk që drejtohet nga italiani Andrea Pirlo.

xzcxcxcxcc

Rroca, i cili është kapiten tashmë te Istambulspor ku po luan sezonin e tij të tretë, shënoi golin e barazimit për skuadrën e tij në minutën e 69 të duelit. Ai mori një pasim të saktë nga e majta dhe me kokë dërgoi topin në rrjetë duke mposhtur portierin italian Emiliano Viviano.

VIDEO GOLI I RROCES

 

Më pas, radhën e kishte një tjetër shqiptar të tundte rrjetën, pasi Jetmir Topalli shënoi golin e avantazhit 2-1 me asist të një futbollisti që ka bërë emër në futbollin shqiptar, Valon Et’hemit.

PANORAMASPORT.AL