Goli i Muratajt dhe penalltia e pritur nga Hoxha nuk mjaftojnë, Partizani ndalet në baraspeshë në miqësoren e radhës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2022 | 19:38


Goli i Muratajt dhe penalltia e pritur nga Hoxha nuk mjaftojnë, Partizani ndalet në baraspeshë në miqësoren e radhës

Partizani nuk shkoi dot më shumë se barazimi në testin miqësor përballë NK Dekani, me sfidën që u mbyll në shifrat 1-1.

partizani

Autori i golit të vetëm për “Demat” ishte Valentin Murataj, i cili realizoi në minutën e 23’ pas një asisti nga Skuka. Pas katër minutash, portieri Alban Hoxha arriti të evitonte një gol nga pika e bardhë e penalltive për sllovenët.

Gjithsesi këto episode nuk mjaftuan për Partizanin që të sillnin fitoren, me sfidën që u mbyll në baraspeshë, ndërkohë që Telushi gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e dytë.

 

PANORAMASPORT.AL