Gola me “llogari”, Rexhinaldo fiton “Këpucën e Artë

Postuar: Maj 30, 2019 | 18:07

Ka qenë një mbyllje e sezonit jo shumë ndryshe nga të tjerat. Mjafton të shikojë sot se çfarë ndodhi në disa ndeshje pas minutave 80-të të ndeshjeve, për të kuptuar se sa seriozë është futbolli ynë në momente të caktuara.

rexhinaldo1

Kur Tirana shënoi edhe golin e dytë, Kastrioti pothuajse u dorëzua plotësisht dhe Rexhinaldo “vuajti” pa masë që të shënonte dy gola në harkun e 10 minutave. Skena ku Bojom kërcen për t’i hapur rrugë golit të shënuar nga Rexhinaldo të goli i parë është epike… Mozambikasi është zyrtarisht “Këpuca e Artë” me 13 gola.

Ndërkaq, shënon edhe Hasani te Tirana një gol, por vendos të mos e teprojë me këmbënguljen dhe shmang situata qesharake. Nuk është shumë ndryshe kjo mbyllje sezoni jo. Mjafton të shikoi se si përfunduan sezonin e shkuar ndeshjet Skënderbeu-Vllaznia (1-5) dhe Partizani-Kamza 0-1…