EKSKLUZIVE/ Tirana pranë blerjes së dytë, bardheblutë gjejnë zëvendësuesin e Dokës në Maqedoni

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 29, 2020 | 21:05


EKSKLUZIVE/ Tirana pranë blerjes së dytë, bardheblutë gjejnë zëvendësuesin e Dokës në Maqedoni

Kristijan Toshevski pritet të jetë afrimi i dytë i Tiranës. Bardheblutë synojnë që të jenë sa më konkurrues në Kupat e Europës dhe teksa Champions-i shtrëngon të afrojë, ka nisur prej ditësh puna për afrimet. “Panorama Sport” ka mësuar edhe goditjen e dytë të kryeqytetasve. Bëhet fjalë për një mbrojtës të djathtë, që praktikisht pritet të zëvendësojë Albi Dokën, i cili largohet drejt Kroacisë pas përfundimit të finales së Kupës.
kristijan-toshevski-17041
Burime të besueshme të gazetës kanë bërë me dije se Tirana ka gjetur një akord në parim me mbrojtësin 26-vjeçar që është pjesë e skuadrës së Vardarit. I lindur në Tetovë, mbrojtësi i gjatë 1.82 m pritet që të vijë sot në vendin tonë për të diskutuar detajet e fundit përpara se të arrihet edhe akordi përfundimtar për të kaluar më pas te kontratat e bashkëpunimit.

ROLI – Tirana po gjen një zëvendësues për të gjithë mbrojtësit. Teksa praktikisht Toshevski pritet të jetë zëvendësues i Albi Dokës në të djathtë, ai ka si specifikë se mund të luajë në të katër pozicionet e prapavijës. Lojtari i dalë nga skuadra e Teteksit, ka luajtur si profesionist me këta të fundit, ekipin e Pelisterit si dhe së fundmi si pjesë e Vardarit. Ai ka qenë pjesë e kombëtares U-21 të Maqedonisë së Veriut dhe ka qenë pjesë e kombëtares A të saj në tetë takime.

skeda

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com