Çudi në Kategorinë e Parë, skuadra nuk ka portier të dytë. Mbrojtësi detyrohet të luajë në portë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 26, 2020 | 0:29


Çudi në Kategorinë e Parë, skuadra nuk ka portier të dytë. Mbrojtësi detyrohet të luajë në portë

Kastrioti mundi me rezultatin 0-1, Tërbunin në transfertë me golin e shënuar nga Marku në minutën e 13-të të takimit.

TERBUNI

Por, më shumë se rezultati, ajo që ka rënë në sy në këtë ndeshje ishte, fakti se Tërbuni nuk kishte portier të dytë.

Në minutën e 45-të të sfidës, Baçi u largua nga fusha e lojës dhe vendin e tij nuk e zuri një portieri, por mbrojtësi Serdar Zagani.

Çudi që rrallë shihet në fushat e lojës, pasi së paku çdo skuadër e ka një portieri të dytë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com