Bashkëshortja e Behramit: Valoni është lumturia ime, më kërcënonin sepse i ndërhynte Nejmarit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 5, 2018 | 11:20

Bashkëshortja e Behramit: Valoni është lumturia ime, më kërcënonin sepse i ndërhynte Nejmarit

Lara Gut është atletja, që në një moshë shumë të re shpërtheu në Kupën e Botës së skive me personalitetin e një veteraneje. 17 vjeç, në garën e pestë të karrierës u ngjit në podiumin e pistës së shtëpisë. 27 vjeç, pas një kupe gjenerale, medalje të ndryshme olimpike dhe botërore (1+5), është martuar me Valon Behramin, mesfushorin e Udinezes dhe Zvicrës, duke përfunduar në rrjedhën e rrjeteve sociale derisa është larguar: ka mbyllur profilet në “Twitter” dhe “Instagram”, duke mbajtur vetëm “Facebook”-un (618.880 ndjekës), sepse siç ka shpjeguar, nuk i pëlqen “se si postimet komentohen nga përdoruesit”.

ky_348513313_valonlara

U shënjestrua që pas ndeshjes Brazil-Zvicër në Botërorin rus. Personave që nuk u pëlqyen ndërhyrjet e bashkëshortit në dëm të Nejmarit, u “hakmorën” duke sulmuar Larën në ueb.

lara-gut-croque-ragusa

DOKUMENTARI – “Me Valonin zbulova forcën e të qenit çift: është gjëja më e bukur që mund të më kishte ndodhur”. Më pas, Gut ka ilustruar udhëtimin për ta përcjellë në Botëror dhe ka publikuar foton e martesës, ditën pas ceremonisë. Javën e kaluar dokumentari mbi Larën u prezantua fillimisht në Zyrih (të dielën) e më pas në Lugano (të hënën).

unbenannt-1

“Looking for sunshine” (“Në kërkim të dritës së diellit”), me regjisor mikun Nikolo Kasteli, shpjegon një vit të jetës së saj sportive. “Sunshine” ka qenë pseudonimi i Larës në fëmijëri, sepse me buzëqeshjen e saj ndriçonte çdo gjë. E kishte humbur përpara dëmtimit. Por, tani shpjegon: “Nga ai moment nisa të ringrihem në këmbë.

alpine-skier

Nuk ishte e lehtë të shikoja veten në dokumentar, më rikthen në memorie ato momente. Megjithatë, më ka forcuar”. Behrami në dokumentar citohet vetëm në fund, sepse historia daton dhjetor 2017.

www.minuta90.com