3 muaj larg fushave, Guardiola gjen zëvendësuesin e De Bryjnes

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 11:22

3 muaj larg fushave, Guardiola gjen zëvendësuesin e De Bryjnes

Një fat i keq për Pep Guardiolën. Kevind De Bryjne u dëmtua rëndë dhe do të qëndrojë jashtë fushave për rreth 3 muaj sipas parashikimeve të mjekëve. Megjithatë tashmë problemi mbetet te vendi i tij, kush do të jetë ai që e zëvendëson.

NINTCHDBPICT0004268747092-e1535142889505

Por duket se tekniku spanjoll e ka gjetur se cili do të jetë ai. Bëhet fjalë për portugezin, Bernardo Silva. Guardiola po mendon që të luajë në krah me Sane dhe Sterling nga ana tjetër dhe në këtë mënyrë Bernardo Silva do të spostohej për të luajtur në qendër.

NINTCHDBPICT000426295757-e1535142643529 NINTCHDBPICT000427787222-e1535142982579

www.minuta90.com