Vjen firma, Yll Hoxha është një futbollist i Vllaznisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 1, 2016 | 13:11


Vjen firma, Yll Hoxha është një futbollist i Vllaznisë

Skuadra e Vllaznisë ka zyrtarizuar sot firmën me mesfushorin Ylli Hoxha, i cili ka nënshkruar kontratën e tij me klubin shkodran. Lojtari ishte prej disa ditësh në stërvitje me kuqeblutë pasi kishte gjetur akordin me klubin për t’iu bashkuar kësaj skuadre.

13879460_1075406879203004_6927717403600979500_n

“Pas akordit të arritur tre ditë më parë me drejtuesit e klubit, mesfushori kosovar Yll Hoxha, mesditën e sotme ka firmosur edhe kontratën me kuqeblutë. Kjo do të thotë se ai tashmë është zyrtarisht futbollist i Vllaznisë. Kontrata është dyvjeçare, me opsionin e rishikimit të saj pas përfundimit të sezonit të parë”, lajmëroi klubi shkodran.

13891856_1075406775869681_18814126186384000_n

Hoxha u bë një emër i njohur në futbollin shqiptar në periudhën kur Armando Cungu drejtonte Kukësin dhe ishte ndër protagonistët kryesorë të suksesit të jashtëzakonshëm të verilindorëve në Ligën e Europës. Trajneri ka insistuar për ta marrë në radhët e skuadrës shkodrane, duke e cilësuar si një nga përforcimet më cilësore për ekipin e tij.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com