VIDEO/ Fitore bindëse me 3 gola, skuadra e Serisë A siguron matematiksiht mbijetesën

Postuar: Prill 29, 2024 | 22:52

Xhenoa mposhti në shtëpi Kaljarin me rezultatin e pastër 3-0 duke siguruar matematikisht qëndrimin në Serinë A, katër javë nga fundi i kampionatit. Falë këtij 3 pikëshi, kuqeblutë u ngjitën në kuotën e 42 pikëve, teksa në javët e ardhshme do të jenë më komodë për sa i përket objektivave.

xhenoa

Xhenoa shënoi dy gola brenda 10 minutash në pjesën e parë , në minutat 17 dhe 27, me anë të Thorsby dhe Frendrup ndërsa në fraksionin e dytë, në “takimin” me golin nuk mungoi edhe i zakonshmi Gudmundson. Nga ana tjetër, Kaljari mbetet në vendin e 14 me 32 pikë dhe e përfshirë në “zonën e ftohtë” të renditjes.

GOLAT E NDESHJES: VIDEO