Trofeu i pestë në histori për Spanjën, nuk kishte ndodhur kurrë më parë që iberikët të…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 18, 2023 | 23:54

Trofeu i pestë në histori për Spanjën, nuk kishte ndodhur kurrë më parë që iberikët të…

Spanja arriti të siguronte një tjetër trofe, teksa mposhti me 11-metërsha, Kroacinë në finalen e Ligës së Kombeve. Ky ishte suksesi i pestë në historinë e iberikëve, që kanë arritur të sigurojnë 1 Kupë Bote (2010), 3 Europiane (1964, 2008 dhe 2012) si dhe Ligë ne Kombeve mbrëmjen e sotme.

spanjaaa

Interesant është fakti se ky ishte trofeu i parë që Spanja arrin të fitojë pas gjuajtjeve të 11-metërshave. Kurë më parë iberikët nuk kishin fituar një trofe me penallti.  

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"