Tre vite pritje për një ftesë kuqezi, Ahmedi: Kisha presion nga Maqedonia

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2017 | 23:05

Tre vite pritje për një ftesë kuqezi, Ahmedi: Kisha presion nga Maqedonia

I lindur në Ohër po zemra e mesfushorit Valon Ahmedi rreh vetëm për Kombëtaren shqiptare. Tre vite pritje për një ftesë dhe tashmë ai është pjesë e ekipit kombëtar shqiptar, kjo falë formës së shkëlqyer që 22-vjeçari po kalon me klubin e tij Maribor.

Ahmedi

Në një prononcim për “Supersport” Ahmedi nuk e ka fshehur lumturinë e tij për përfshirjen në listë nga trajneri Panuçi, duke deklaruar se pavarësisht presionit që pati nga Maqedonia, ai zgjodhi me zemër për të përfaqësuar kombin e tij. Në të kaluarë mesfushori ka qënë pjesë e Kombëtares shpresa ku hera e fundit që ai ka luajtur ishte viti 2014.

Ahmedi

“Kam lindur në Ohër, por jam shqiptar dhe me shumë kënaqësi zgjodha Shqipërinë. Ishte dëshira ime, por sidomos e prindërve të mi që unë të luaj për Shqipërinë. Kam pasur presion nga Maqedonia, por e kam bërë zgjedhjen e time dhe për këtë ndihem shumë mirë. E kam nder që jam pjesë e kombëtares kuqezi dhe, nëse trajneri do të më japë minuta, do të bëj maksimumin. Kam zgjedhur me zemër.”


www.minuta90.com