Tirana dhe Egnatia në luftë për një tjetër trofe, finalja e Kupës do të luhet në stadiumin e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2023 | 14:11

Tirana dhe Egnatia në luftë për një tjetër trofe, finalja e Kupës do të luhet në stadiumin e…

Finalja e Kupës së Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Egnatias, që do të zhvillohet më datë 1 qershor 2023, në “Elbasan Arena”, në orën 19:00.

ELBASAN ARENA

Për Tiranën kjo është ndeshja e fundit e sezonit. Bardheblutë gjithashtu kanë dalë në finale 11 herë të tjera, duke përfshirë edhe finalen e qershorit.

Tirana nuk e fiton këtë trofe që prej 2017-ës, sezon kur bardheblutë ranë nga Kategoria Superiore.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"