Pirlo i beson talentit shqiptar, Vrioni po jeton një ëndërr me kampionët e Serisë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 25, 2020 | 23:59


Pirlo i beson talentit shqiptar, Vrioni po jeton një ëndërr me kampionët e Serisë A

Xhakomo Vrioni ka fituar besimin e trajnerit të Juventusit, Andre Pirlo. Pasi debutoi me ekipin e parë të në ndeshjen e fundit të kampionatit të shkuar ndaj Romës, ku u aktivizua 12 minuta, sulmuesit të Kombëtares shqiptare, ju besua sërish në përballjen e sotme ndaj Veronës, të vlefshme për javën e 5-të të Serisë A.

vrioni-juve1-750x430

22-vjeçari u hodh në fushë në minutën e 90-të, duke zëvendësuar mesfushorin Ramsej, teksa “luftoi” 7 minuta, si partner sulmi së bashku me Moratën dhe Dibalën, por pa mundur të ndryshojnë rezultatin 1-1.

Vrioni juve

Hapa tepër pozitive këto për sulmuesin e Kombëtares, pavarësisht minutazhit të pakët. Aktivizimi me kampionët absolut të Italisë, është një ëndërr për çdo futbollist të ri…

Vrioni Juventus-Verona

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com