Moshat/ Përcaktohen kampionët. Shkëndija përmbys Vllazninë, “lumë” golash në finalen e Kategorisë së Parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2019 | 13:59


Moshat/ Përcaktohen kampionët. Shkëndija përmbys Vllazninë, “lumë” golash në finalen e Kategorisë së Parë

Kanë përfunduar të dy takimet finale për sa i përket futbollit të moshave. Në Kategorinë Superiore për moshat U-19 kampionët është shpallur Shkëndija e Tiranës ku ka mundur Vllazninë me përmbysje.

5ba9ef43-bc0b-4e6e-b591-8ea55278d108

Ka qenë fillimisht Kulla që ka shënuar në minutën e 20-të. Pjese e dyte e cila nis me golin e Shkendijes qe ze ne befasi mbrojtjen dhe Ajazi e ndal serish topin ne rrjet. Vllaznia perpiqet per te ndryshuar udhen e kesaj finale, por nuk ia del pas sulmi thuajse nuk funksion duke krijuar vetem raste te vaketa.

Si te mos mjaftonte rezultati ai qe jep goditjen finale shkodraneve ishte vete Qardaku qe ne dy momente simulimi u ndeshkua me dy kartona te verdhe dhe lene skuadren e tij me 10 futbolliste. Hapsirat e lena pas nga shkodranet per nuk i shrlfrytezojne kryeqytetasit ne fundit e takimit, pasi mendojne vetem per te fituar sekonda te vlefshme dhe ne fund ia dalin te shpallen kampion ne Niko Dovana, ne nje stadium ku sot te pranishem ishin afro 500 tifoze.

Për sa i përket Kategorisë së Parë për moshat U-19 ka pasur lumë golash në takimin mes Termit dhe Apolonisë. 5-2 ka qenë rezutlati përfundimtar ku Termi është shpallur kampion.

Nga ana tjetër edhe Shkodra-Football Republic do të përcaktojë fituesin editën e sotme në orën 14:00 për sa i përket Kategorisë së Parë të moshave U-17.

Shkëndija Tiranës-Vllaznia  2-1
Ajazi 37′ 52’/ Kulla 20′

60909348_327517334609364_2070418508641992704_n

Termi FC-Apolonia 5-2
E.Spahiu (P) 29′, S.Geci 35′ 55′, Alban Lika 40′ , A. Dollashi 63’/  B.Doçi 70′ (autogol), I.Koroveshi 77′

KF Shkodra-Football Republic 14:00