KATEGORIA E DYTË/ Pogradeci dhe Valbona avancojnë më tej, shkojnë në finale për ngjitjen në kategori. Ja rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 19, 2023 | 0:22

KATEGORIA E DYTË/ Pogradeci dhe Valbona avancojnë më tej, shkojnë në finale për ngjitjen në kategori. Ja rezultatet

Kanë përfunduar të dyja sfidat e Kategorisë së Dytë.

kategoria-e-dyte

Në Grupin A, Valbona ka mposhtur në transfertë Veleçikun me rezultatin 2-1. Kështu Valbona do të luajë një finale tjetër me vendin e 9-të të Kategorisë së Parë.

Në Grupin B, Pogradeci triumfoi me rezultatin 1-0 ndaj Labërisë dhe do të luajë me vendin e 10-të të Kategorisë së Parë.

REZULTATET 

GRUPI A: VELEÇIKU 1- 2 VALBONA (stadiumi i Vorës)

81′ Arsen Elbasani/ 43′ Mziu, 56′ Gjonaj

GRUPI B: POGRADECI 1-0 LABËRIA (stadiumi i Rrogozhinës)

90’+3′ Topllari

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"