Dëmtohet rëndë Ledjan Memushaj, 6 muaj jashtë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Maj 6, 2014 | 9:11

Dëmtohet rëndë Ledjan Memushaj, 6 muaj jashtë

MemushajDëmtohet rëndë Ledian Memushaj. Mesfushori i Kombëtares shqiptare ka këputur ligamentet e gjurit të djathtë në ndeshjen e fundit të Karpit ndaj Peskarës dhe pas rezonancës së bërë dje në Itali, është vendosur që ai të operohet. Lojtari ishte në një formë të shkëlqyer, teksa shënoi edhe 8 gola për Karpin gjatë këtij kampionati. Tashmë ai do jetë i detyruar të qëndrojë të paktën 6 muaj larg fushave. Kjo do të ndikojë natyrisht në karrierën e lojtarit, nisur edhe nga fakti se ai ishte në orbitën e disa skuadrave të Serisë A si Palermo (e sapongjitur) dhe Sampdoria. Memushaj është në pronësi të Leçes dhe ishte i huazuar te Karpi.


www.minuta90.com