VIDEO/ Gjimshiti e nis nga stoli, Atalanta 1 pikë larg zonës Champions! Maldini protagonist me gol spektakolar

Postuar: Prill 21, 2024 | 22:55

Atalanta e Berat Gjimshitit triumfoi mbrëmjen e sotme ndaj Monzës me rezultatin 1-2. Zikaltrit e shohin veten në vendin e 6-të me vetëm 1 pikë larg Romës që mban vendin e pestë, i cili të siguron një biletë në Champions për sezonin e ardhshëm.

maldini supergol

Kryeqytetasit e De Rosit figurojnë me një ndeshje më pak për shkak të sfidës së ndërprerë ndaj Udinezes.

RENDITJA SERIE a

Ndërkohë për sa i për ndeshjes së sotme, mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti, e nisi nga stoli takimin, duke u aktivizuar në minutën e 68-të në vend të Toloit. Gjimshiti gjithashtu u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 84.

De Ketelare dhe Ture ishin autorët e golave për Atalantën në minutat 44 dhe 72 ndërkohë që për Monzën golin e vetëm e shënoi Maldini në minutën e 89-të. Një realizim fantastik nga ana e sulmuesit të Monzës.

GOLAT E NDESHJES: VIDEO