Situata aktuale/ Mbyllet xhiroja e dytë e fazës së grupeve, ja si do të ishin përballjet direkte të raundit tjetër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2022 | 23:45

Situata aktuale/ Mbyllet xhiroja e dytë e fazës së grupeve, ja si do të ishin përballjet direkte të raundit tjetër

Ditën e sotme u mbyllën edhe ndeshjet e xhiros së dytë të fazës së grupeve të Botërorit, që deri tani ka rezervuar shumë surpriza.

BOTERORI 1

Momentalisht, sipas renditjeve aktuale në çdo grup, emra si Gjermania, Belgjika, nuk janë në 2 vendet e para që sjellin kualifikimin. Nëse renditjet në grupet respektove do të mbylleshin kështu, atëherë duelet e fazës pasardhëse do të ishin si më poshtë:

Holandë-Iran

Poloni-Australi

Angli-Ekuador

Francë-Argjentinë

Spanjë-Marok

Kroaci-Japoni

Brazil- Ganë

Portugali– Zvicër

PANORAMASPORT.AL

 

KALENDARI DHE RENDITJET E KATAR 2022

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"