RENDITJA E KATEGORISË SË PARË/ Ja si ndryshon tabela 1 javë para fundit të kampionatit 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 7, 2023 | 20:15

RENDITJA E KATEGORISË SË PARË/ Ja si ndryshon tabela 1 javë para fundit të kampionatit 

U luajtën ditën e sotme duelet e vlefshme për javën e parafundit të Kategorisë së Parë, ku nuk munguan surprizat. Oriku dhe Turbina ishin dy skuadrat që kanë prerë biletën për në Kategorinë e Dytë edhe matematikisht, duke shoqëruar kështu Besëlidhjen dhe Tërbunin.  Besa

Surpriza edhe për sa i për përket kreut, ku Skënderbeu me humbjen në shtëpi ndaj Besës, nuk arriti të kurorëzohej si kampion i Kategorisë së Parë, duke lënë gjithçka të hapur në javën e fundit.  

Garë e ethshme edhe për sa i përket “play off”-it dhe “play-out”-it, ku do të jetë java e fundit ajo që do të japë verdiktet përfundimtare. Për më tepër shikoni si ka ndryshuar tabela pas javës së sotme:  

renditjaaaa

TËRBUNI ËSHTË PËRJASHTUAR NGA AKTIVITETI

PANORAMASPORT.AL

LEXO EDHE: 

KATEGORIA E PARË/ Bien zyrtarisht dy skuadra të tjera, në javën e fundit luhet vetëm për play-off dhe play-out. Mësoni të gjitha rezultatet e sotme

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"