GOLAT: Çema 11’, 22’, 27’, Mersini 37’, Hadaj 66’/ Menko 38’, Stermolli 57’, 72’
PARTIZANI: Selmani, Ngjela, Qesari, Hasanaj (Taipi 76’), Çema, Rami (Doksani 41’), Bregu, Mersini (Hoxha 77’), Vllacaj, Bajramaj (Hadaj 41’), Myftari. Trajner: N.Çoçlli
SKËNDERBEU: Dramolli, Toma (Stermolli 41’), Gjançi, Foto (Pajo 66’), Qeleshi, Lika (Isa 55’), Zyber, Kita, Osmani (Braçe 67’), Gjergo, Menko. Trajner: G.Liçi
GJYQTARË: Xh.Rada, M.Sadikaj, K.Cenaj (Durrësi)

U-19

PARTIZANI – SKËNDERBEU 2-0
GOLAT: Hafuzi 62’, 69’
PARTIZANI: Gjonikaj, Bardhi (Gjoni 66’), Spahiu (Arbana 72’), Agalliu (Lila 85’), Zhezha, Ismaili, Vatnikaj, Kurti (Plloçi 60’), Hafuzi, Marku, Çema. Trajner: G.Tomori
SKËNDERBEU: Mali, Kupe, Thoma, Tako, Qerrollaj, Myrteza (Hoxha 64’), Pino, Liçi (Dajko 82’), D.Kame, M.Kame, Kela. Trajner: J.Kaçi
GJYQTARËT: B.Qato, M.Sadikaj, K.Cenaj (Durrësi)
KARTONË TË VERDHË: Agalliu, Plloçi / Liçi, Kupe

Partizani ka arritur fitore bindëse dje ndaj Skënderbeut, për të dyja grupmoshat. Për U- 17 ka fituar 5-3, ndërsa për U- 19 me rezultatin e pastër, 2-0. Te paratërinjtë ka qenë një ndeshje e shkëlqyer e skuadrës së kuqe, që zotëroi totalisht lojën. Talenti Çema ka shënuar tre gola njëri pas tjetrit, duke e shpartalluar ekipin korçar në më pak se 30 minuta. Më pas është Mersini, që ka shënuar edhe golin e katërt. Korçarët ngushtuan shifrat me anë të Menkos, ndërsa në pjesën e dytë Partizani futi në fushë lojtarët rezervë. Te ndeshja e të rinjve ka vendosur dopieta e Mirash Hafuzit, një nga talentet e Partizanit, që është kandidat edhe për në ekipin e parë. Po ashtu një lojtar që bën diferencë te ky ekip është dhe Laurent Ismaili. Ndërsa nga ekipi korçar dje u paraqit mirë Kevi Pino. Dy ndeshjet kanë qenë në kuadër të javës së 26-të të kampionatit të Kategorisë Superiore për moshat.