Lila, gol në Serinë A: Ja pse festova si shqipe, tani dua fitoren me Armeninë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 16, 2015 | 8:56

Lila, gol në Serinë A: Ja pse festova si shqipe, tani dua fitoren me Armeninë

lilaGodet Andi Lila. Futbollisti i Kombëtares shqiptare realizon një gol të bukur, që në ndeshjen e parë si titullar te Parma në Serinë A. Ishte minuta e 26-të e takimit SasuoloP

Kavajasi futet paska drejt zonës, por në hyrje të saj lëshon një predhë me të majtën, me sferën që, pasi u prek edhe nga një mbrojtës, u ndal në trekëndëshin e djathtë të portierit vendës. Shpërthen me të drejtë Lila, duke festuar me duart si shqiponjë dhe më pas duke u falur në tokë për golin e realizuar. Ky ishte goli i tij i parë në Serinë A.arma (4-1), teksa emilianinët ishin në disavantazh të një goli (kishte shënuar Sansone në të 24-ën), kur Belfodil nga e djathta e sulmit pason shkurtazi për Lilën.

I kontaktuar nga “Panorama Sport”, Lila ka treguar emocionet, situatën aktuale te Parma, si dhe ajo çka parashikon për ndeshjen e Kombëtares ndaj Armenisë më 29 mars.

Luani titullar dhe gjeni edhe golin e parë në Serinë A, besoj se më mirë sesa kaq nuk ka ku të shkojë apo jo?

Shumë mirë e the… përtej kësaj, jam realisht shumë i gë- zuar që shënova gol dhe që luajta si titullar te Parma. Unë kam kaluar një periudhë të vështirë, ndaj ky gol i sotëm (dje) erdhi si një shpagim, si një ogur i mirë për më tej. Goli ishte si një çlirim, kundër peripecive që kam kaluar për shkak të dëmtimit.

Për më shumë lexoni në versionin print të gazetës “Panorama Sport”.

VIDEO:


www.minuta90.com