Fotolajm/ Orges Shehi tregon idhullin e tij: I pakrahasueshëm me asnjë…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 28, 2018 | 16:40

Fotolajm/ Orges Shehi tregon idhullin e tij: I pakrahasueshëm me asnjë…

Orges Shehi është ndër portierët më të mirë që kanë luajtur ndonjëherë në kampionatin shqiptar, por edhe ai si çdokush tjetër frymëzohet nga portierë më të mirë se ai.

shehi

Mesa duket, idhulli i Orges Shehit është portieri i Juventusit dhe Kombëtares italiane, Xhanluixhi Bufon, njëri ndër portierët më të mirë të historisë së futbollit.

Edhe pse ata janë bashkëmoshatarë (të dy nga 40 vjec), Shehi e quan Bufoni të pakrahasueshëm me asnjë në një postim të tijin në “Instagram”.

sdfsdfsdf

“40, më i madhi e i pakrahasueshmi me asnjë, BUFON”, shkruan Shehi në profilin  e tij.

www.minuta90.com