Bllokimi i merkatos, reagon Vllaznia: Nuk ka asnjë çështje të hapur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 23, 2024 | 11:05

Bllokimi i merkatos, reagon Vllaznia: Nuk ka asnjë çështje të hapur

Klubi i Vllaznisë ka reaguar pas publikimit në “Panorama Sport” të dokumentit që konfirmonte se në sistemin e regjistrimit të lojtarëve në FIFA, klubi shkodran është me merkato të bllokuar, krahas Tiranës dhe Dinamos. Mesa duket kuqeblutë kanë gjetur zgjidhje në kohë rekord, duke sqaruar se nuk kanë asnjë çështje të hapur.

vllaznia
𝐑𝐄𝐀𝐆𝐈𝐌:
Klubi i Futbollit Vllaznia është informuar sot në lidhje me disa lajme të përhapura në disa media për bllokimin e merkatos të saj.
KF Vllaznia sqaron opinonin publik me përgjjegjësi të plotë se nuk ka asnjë çështje të asnjë lojtari që është apo ka qënë në marëdhënie kontraktuale si dhe nuk ka asnjë vendim në fuqi të organeve të drejtësisë sportive që imponojnë bllokimin e merkatos së KF Vllaznia.
Këtë gjë e tregon më së miri edhe fotoja bashkëngjitur që tregon sistemin e transferimit të futbollistëve ku nuk ka asnjë penalitet për KF Vllaznia.
Duke qënë të ndërgjegjshëm se lufta per arritjen e objektivave sportive nuk zhvillohet vetëm në fushën e blertë, garantojmë sportdashësit tonë të zjarrtë kudo ku ndodhen se me përkushtim dhe profesionalizëm jemi të vendosur të përballemi me dinjitet ndaj çdo sfide!
Mund të jetë një imazh i futboll, futboll dhe teksti që thotë "Vllaznia Albania B W FSHF ALB Club ID: 1595 Training category: 3"

EKSKLUZIVE/ Tri klube të Superiores janë me merkato të bllokuar, e konfirmon FIFA

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"