Bilanci i frikshëm i Solomonit, u pagua 11 mijë euro për çdo gol te Partizani

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 10, 2021 | 13:01


Bilanci i frikshëm i Solomonit, u pagua 11 mijë euro për çdo gol te Partizani

Plot 11 mijë e 250 euro i ka kushtuar një gol i Solomon skuadrës së Partizanit. Sulmuesi nigerian iu bashkua demave në verën e vitit 2019 dhe qëndroi për 18 muaj si futbollist i kuq.

E dashura e Solomon

Paga mujore e sulmuesit, ka qenë 7500 euro në muaj. Për 18 muaj që ka qenë futbollist i “demave”, sulmuesi ka marrë 135 mijë euro nga arkat e Partizanit, për të shënuar vetëm 12 gola. Mesatarja është 11 mijë e 250 euro për gol, një mesatare e lartë goli në raport me aspektin financiar. Në total me fanellën e Partizanit, Solomon ka luajtur 48 ndeshje dhe tek të kuqtë, prisnin më shumë se 12 golat që nigeriani realizoi. Tashmë, nigeriani do të vazhdojë karrierën e tij në Kuvajt te skuadra e Al-Qadsia.

http://www.panorama.com.al/sport/u-arrestua-se-dhunoi-te-dashuren-flet-solomon-ishte-per-xhelozi-e-verteta-eshte-qe-6/

http://www.panorama.com.al/sport/foto-dhunoi-te-dashuren-shqiptare-solomon-fiton-lirine-ja-shuma-qe-pagoi/

http://www.panorama.com.al/sport/lajmi-i-fundit-sherri-me-te-dashuren-jepet-vendimi-per-solomon-ja-kur-del-nga-burgu/

http://www.panorama.com.al/sport/ceshtja-e-solomonit-ne-apel-ja-kur-merret-vendimi/

http://www.panorama.com.al/sport/arrestohet-solomon-zbulohet-e-dashura-shqiptare-qe-u-dhunua-nga-ish-sulmuesi-i-partizanit/

PANORAMASPORT.AL