ZYRTARE/ Skocia shpall listën provizore të EURO 2024, dominojnë emra nga skuadra e Sëlltik

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2024 | 15:46

ZYRTARE/ Skocia shpall listën provizore të EURO 2024, dominojnë emra nga skuadra e Sëlltik

Nëpërmjet kanaleve zyrtare të Federatës Skoceze të Futbollit vjen lista provizore e lojtarëve të parathirrur të trajnerit Stiv Klarke në EURO 2024, ku ai është vendosur në Grupin A me mikpritësit Gjermaninë, Hungarinë dhe Zvicrën.

GLASGOW, SCOTLAND - MARCH 24: Scotland's players line up for the anthems during an International Friendly between Scotland and Poland at Hampden Park, on March 24, 2022, in Glasgow, Scotland. (Photo by Craig Foy / SNS Group)

GLASGOW, SCOTLAND – MARCH 24: Scotland’s players line up for the anthems during an International Friendly between Scotland and Poland at Hampden Park, on March 24, 2022, in Glasgow, Scotland. (Photo by Craig Foy / SNS Group)

Mes lojtarëve të përzgjedhur, bie në sy thirrja për herë të parë e Ben Doak të Liverpulit   dhe rikthimi i Xhejms Forrestit të Celtik pas pothuajse tre vitesh mungesë.

Lista vazhdon si më poshtë:

Portierë: Angus Gun (Noruiç), Zander Klark (Harts), Kraig Gordon (Harts), Liam Kelli (Modhëruelll)
Mbrojtës: Andi Robertson (Liverpul), Kieran Tierni (Real Sociedad, i huazuar nga Arsenali), Xhek Hendri (Al Etifaq), Rian Porteous (Uatford), Liam Koper (Leds), Skot Mek Kena (Kopenhagen), Grent Hanlei (Noruiç) , Greg Tejlor (Sëlltik), Xhon Soutar (Rejnxhers), Antoni Ralston (Sëlltik), Ros Mek Korri (Bristol Siti)
Mesfushor: Kallum Mek Gregor (Sëlltik), Rian Kristi (Bournemuth), Billi Gilmour (Brajton), Xhon Mek Gin (Aston Vila), Keni Mek Lin (Noruiç), Skot Mek Tominej (Mançester Junajted), Stjuart Armstrong (Southampton), Rian Xhek (Rejnxhers)

Sulmues: Lindon Dikes (QPR), Adams (Southampton), Lorenc Shankland (Harts), Ben Doak (Liverpul), Xhejms Forrest (Sëlltik)

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"