ZYRTARE/ Shkumbini i Nicës nuk ndalet, zyrtarizon një tjetër lojtar nga Kategoria e Parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 10, 2024 | 21:57

ZYRTARE/ Shkumbini i Nicës nuk ndalet, zyrtarizon një tjetër lojtar nga Kategoria e Parë

Blindohet Shkumbini i Stavri Nicës! Skuadra peqinase që militon në Grupit B të Kategorisë së Dytë, ditën e sotme ka zyrtarizuar një tjetër afrim në merkato. Bëhet fjalë për mbrojtësin Eljo Gjata, që iu bashkohet peqinasve nga radhët e Apolonisë.  

SHKUMBINI GJATA

Gjata aktivizohet si mbrojtës krahu dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit për fazën e dytë të kampionatit.  

NJOFTIMI I SHKUMBINIT:  

Shkumbini Plotëson merkaton me Eljo Gjatës. 

Së fundmi shkumbini ka plotësuar goditjet në merkato me një tjetër element të ri dhe me vlerë për pjesën e mbetur të kampionatit të kategorisë së dytë. 

Është mbrojtësi krahut Eljo Gjata elbasanasi që vjen nga ekipi i Apolonisë që do të jetë pjesë ekipit Peqinas për fazën e dytë të kampionatit. 

Tashmë duket se me përmbylljen e merkatos e gjithë vëmendja përqëndrohet në ndeshjen e parë të fazës së dytë ndaj Orikut në shtëpi. 

 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"