ZYRTARE/ Sfida në Europa Ligë, Enea Jorgji dhe 3 shqiptarë të tjerë do të arbitrojnë Regi Lushkjen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 11, 2022 | 13:16

ZYRTARE/ Sfida në Europa Ligë, Enea Jorgji dhe 3 shqiptarë të tjerë do të arbitrojnë Regi Lushkjen

Real Sociedad dhe Sherif Tiraspol do të luajnë mbrëmjen e së enjtes, në orën 21:00, e vlefshme për ndeshjen e katërt në fazën e grupeve të Europa Ligës.

enea jorgji

E veçanta në këtë sfidë do të jetë se në këtë ndeshje do të arbitrojnë katër shqiptarë mesfushorin kavajas, Regi Lushkjen.

Kryesor do të jetë Enea Jorgji, i cili do të mbështet nga asistentët Denis Rexha dhe Ridiger Çokaj.

Arbitër i katërt do të jetë Florjan Lata.

Në VAR do të jetë Tiago Martins nga Portugalia, ndërsa në AVAR do të jeët një emër i madh i arbitrimit, italiani Paolo Valeri.

re

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"