ZYRTARE/ Mesi mbetet pa ekip, PSG konfirmon lamtumirën e argjentinasit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 4, 2023 | 0:15

ZYRTARE/ Mesi mbetet pa ekip, PSG konfirmon lamtumirën e argjentinasit

Lionel Mesi është një lojtar i lirë. Lajmin e ka bërë me dije vetë PSG me anë të një postimi në rrjetet sociale duke e falënderuar sulmuesin argjentinas pas dy sezoneve të kaluara në kryeqytetin e Francës.

MESI FESTA

35-vjeçari nuk rinovoi me kampionët e Francës, duke parë dhe që tifozët nuk e donin më në skuadër.

“Pas dy sezones në kryeqytet, aventura mes Lionel Mesit dhe PSG-së do t’i vijë fundi në fund të sezonit 2022-23. Klubi i uron. Me emocionet më të përzemërta, sa më shumë suksese Leos në karrierën e tij”, shkruante klubi francez në postimin e bërë në “Twitter”.

Kështu Mesi tashmë është pa ekip dhe do të jetë i gatshëm t’i dëgjojë ofertat për të ardhmen, ku në tavolinë ndodhen Barcelona, Inter Majemi dhe Al-Hilal.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"