ZYRTARE/ Klubi i Kategorisë së Parë nuk ndalet, “rrëmben” edhe portierin kampion

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 1, 2023 | 23:06

ZYRTARE/ Klubi i Kategorisë së Parë nuk ndalet, “rrëmben” edhe portierin kampion

Vora e Artan Mërgjyshit është hedhur fuqishëm në merkato. Klubi i sapongjitur në Kategorinë e Parë, pas futbollistit Raza, ditën e sotme kanë zyrtarizuar edhe një tjetër goditje në merkato, bëhet fjalë për portierin Shkëlzen Ruçi.  

SHKELZEN RUCI

Kujtojmë që gardiani nga Elbasani ka qenë pjesë e shumë skuadrave në Kategorinë Superiore ku ishte pjesë e rëndësishme e Luftëtarit të artë.

30-vjeçari është aktivizuar edhe me Elbasanin si dhe së fundmi me Skënderbeun, ku u shpall edhe kampion, madje në shumë ndeshje mbante edhe shiritin e kapitenit. Një afrim cilësor ky për skuadrën e Vorës, që duket se këtë sezon do të vijë me objektiva madhore.  

Postimi i FK Vora:

Zyrtare! FK Vora Kyc Portën me Shkelzen Rucin
Futboll Klub Vora njofton se portieri Shkelzen Ruci është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 30-vjecar ka firmosur ditën e sotme duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër, Shkelzen Ruci është aktivizuar me Elbasani, Luftëtari, Gjilani, Skënderbeu.
Klubi i Vorës i uron mirëseardhjen Portierit Shkelzen Ruci dhe shumë sukses me fanellën e skuadrës sonë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"