ZYRTARE/ Klubi i Kategorisë së Parë nuk ndalet në merkato, “rrëmben” edhe sulmuesin e Laçit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 3, 2023 | 22:22

ZYRTARE/ Klubi i Kategorisë së Parë nuk ndalet në merkato, “rrëmben” edhe sulmuesin e Laçit

Vora nuk po di të ndalet. Në klub kanë nxituar në ndërtimin e ekipit për Kategorinë e Parë dhe veç afrimeve të reja, ka pasur “valë” rinovimesh. Kujtojmë që zyrtarisht kanë marrë për portën Shkëlzen Ruçin dhe në mesfushë Redon Razën, ndërsa rishtas listës i është shtuar edhe një tjetër lojtar i Besës. Bëhet fjalë për mesfushorin Kevin Dalipi, i formuar tek Uest Hemi në Angli. 

 Prengaj-laci-kuqeyi

Ndërkohë së fundmi, klubi vorak, me në krye trajnerin Mërgjyshi, ka bërë me dije se ka arritur marrëveshjen për të rinovuar kontratën edhe me sulmuesi9n Fatmir Prengaj, i cili ishte pjesë e Vorës në sezonin e shkuar, si i huazuar nga Laçi.

Prengaj2

Duket se djaloshi nga Mamurrasi ka zgjidhur përfundimisht kontratën me laçianët, duke firmosur marrëveshjen e re të bashkëpunimit me Vorën,  


View this post on Instagram

A post shared by FK VORA (@fk_vora)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"