ZYRTARE/ Goditje “big” në merkato, klubi i Kategorisë së Dytë prezanton ish-portierin e Partizanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 6, 2024 | 22:07

ZYRTARE/ Goditje “big” në merkato, klubi i Kategorisë së Dytë prezanton ish-portierin e Partizanit

Skuadra e Ilirisë, që militon në Kategorinë e Dytë, ia ka nisur nga puna për ndërtimin e ekipit për sezonin e ri futbollistik, teksa ditën e sotme ka zyrtarizuar një goditje “big” në merkato. Bëhet fjalë për portierin Dashamir Xhika, i cili së fundmi ishte pjesë e Erzenit në Superiore.  

XHIKA

35-vjeçari gjatë karrierës së tij ka qenë pjesë edhe e Kukësit dhe Partizanit, me këta të fundit arriti të shpallet edhe kampion në vitin 2019. 

Gjithashtu Xhika ka mbajtur veshur edhe fanellën e Tërbunit dhe Besëlidhjas.  

NJOFTIMI I ILIRISË: 

KF ILIRIA njofton se eshte arritur marreveshja me portierin e njohur Dashamir Xhika.
Shum vite pjese e superliges shqiptare dhe shpallur kampion i shqiperise ne vitin 2019.
Shpresojme me eksperiencen e tij ne superlige do e ndihmoj ekipin tone drejt arritjes se objektivit.
I urojme mireseardhjen dhe sa me shume suksese.


View this post on Instagram

A post shared by KF Iliria (@kfiliria.al)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"