ZYRTARE/ Dështimi në Ligën e Kombeve, Federata njofton “divorcin” me trajnerin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 30, 2022 | 0:04

ZYRTARE/ Dështimi në Ligën e Kombeve, Federata njofton “divorcin” me trajnerin

Vetëm 3 pikë dhe vendi i fundit në Ligën e Kombeve, i ka kushtuar shtrenjtë trajnerit të Armenisë, Joakin Kaparos. Mësohet se ai nuk do të jetë më trajner i kombëtares armene, teksa lajmi është bërë publik nga vetë Federata nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

LIGA E KOMBEVE3

Kujtojmë që Armenia ishte në Ligën B, në grup me Skocinë, Ukrainën dhe Irlandën, duke u pozicionuar në vendin e katërt, vend ky që e dërgon në Ligën C edicionin e ardhshëm.

Në pozita të ngjashme për sa i përket ecurisë në Ligën e Kombeve, është dhe Edi Reja, teksa fati i tij në lidhje me të ardhmen, pritet të zbulohet në ditët në vijim…

NJOFTIMI I FEDERATËS ARMENE TË FUTBOLLIT:

“Federata Armene e Futbollit dhe trajneri i kombëtares armene, Joaquin Caparros, ndërpresin bashkëpunimin me marrëveshje të përbashkët. Trajneri spanjoll nuk do të drejtojë më kombëtaren armene.

Më 28 shtator, Presidenti i FFA Armen Melikbekyan u takua me Joaquin Caparros dhe diskutoi performancën e kombëtares armene këtë vit. Gjatë takimit u arrit marrëveshja e ndërsjellë që bashkëpunimi të mos vazhdojë.

Gjatë takimit, Armen Melikbekyan e falënderoi për punën e tij, që ka qenë në krah të kombëtares në ditët e vështira për Armeninë, për shfaqjen e cilësive më të mira njerëzore dhe profesionalizmit të lartë në punë.

Drejtuesit e Federatës Armene të Futbollit, stafi që ka punuar së bashku me Joaquin Kaparos, i shprehin edhe një herë mirënjohjen e thellë trajnerit spanjoll për punën e tij dhe i urojnë suksese të reja në karrierën e tij të ardhshme.

Faleminderit!”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"