ZYRTARE/ Anglia shpall skuadrën provizore për EURO 2024, Gareth Sauthgejt lë jashtë yllin e Mançester Junajtid

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2024 | 18:37

ZYRTARE/ Anglia shpall skuadrën provizore për EURO 2024, Gareth Sauthgejt lë jashtë yllin e Mançester Junajtid

 Anglia ka zyrtarizuar listën paraprake të lojtarëve të grumbulluar për EURO 2024.

anglia

Veçanërisht, ish-mesfushori i Liverpul dhe elementi kryesor i “Tre Luanëve” Jordan Henderson nuk është grumbulluar.

Sulmuesi i Mançester Junajtid, Markus Rashford është një tjetër emër i madh i lënë jashtë skuadrës stërvitore të Gareth Sauthgejt.

Është përzgjedhur edhe dyshja e Liverpulit, Kurtsi Xhons dhe Xharrel Kuensah.

Lista vazhdon si më poshtë:

Portier: Din Henderson (Kristal Palas), Xhordan Pikford (Everton), Aron Ramsdejll (Arsenal), Xhejms Traford (Bërnlej)

Mbrojtës: Xharad Brenthueit (Everton), Leuis Dunk (Brajton), Xho Gomez (Liverpul), Mark Guehi (Kristal Palas), Ezri Konsa (Aston Vila), Herri Meguajer (Mançester Junajtid), Xharrel Kuensah (Liverpul), Luk Shau (Mançester Junajtid), Xhon Stons (Mançester Siti), Kieran Tripier (Njukasëll), Kajll Uolker (Mançester Siti)

Mesfushor: Trent Aleksandër-Arnold (Liverpul), Xhud Bellingam (Real Madrid), Konor Gallager (Çelsi), Kurtis Xhons (Liverpul), Kobi Maino (Mançester Junajtid), Deklan Rajs (Arsenal), Adam Uharton (Kristal Palas)

Sulmues: Xharrod Bouen (Uest Hem), Ebereki Eze (Kristal Palas), Fill Foden (Mançester Siti), Antoni Gordon (Njukasëll), Xhek Grilish (Mançester Siti), Herri Kejn (Bajern Mynih), Xhejms Madison (Totenhem), Kol Palmer (Çelsi), Bakajoko Saka (Arsenal), Ivan Tonej (Brentford), Olie Uatikins (Aston Vila).

GOGqHTeWoAAMFh4

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"