ZYRTARE/ 200 milionë euro në sezon, Karim Benzema prezantohet në Arabinë Saudite

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 6, 2023 | 20:46

ZYRTARE/ 200 milionë euro në sezon, Karim Benzema prezantohet në Arabinë Saudite

Tashmë është zyrtare! Karim Benzema është transferuar në Arabinë Saudite, ku ka firmosur me klubin e Al-Itihad. 

benzema-3

Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë klubi në një publikim në rrjetet sociale ku ka nxjerrë një video të sulmuesit. 

Fx9XGDzWABck7lN

Francezi i cili është dhe fituesi aktual i “Topit të Artë” ka firmosur me klubin Al-Itihad, që është kampioni në fuqi dhe klubi rival i Kristiano Ronaldos dhe Al-Nassr. Benzema ka firmosur me klubin e ri deri në vitin 2026.  Bomberi 35-vjeçar do të fitojë pothuajse 200 milionë euro paga neto për sezon, përfshirë marrëveshjet komerciale.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"