Zbulohet skenari i Bajernit/ Nëse dështon Tuheli, kampionët kanë gati Alonson

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2023 | 22:00

Zbulohet skenari i Bajernit/ Nëse dështon Tuheli, kampionët kanë gati Alonson

Tomas Tuhel, edhe pse erdhi me pritshmëri të mëdha te Bajerni, fitimi i titullit pa lavdi në sezonin e shkuar, plus kritikat e ditëve të fundit rreth merkatos, kanë nxitur jo pak se dështimi nuk pranohet nga bordi i kampionëve.

FOTOMONTAGE: Vorschau zum Bundesliagkracher FC Bayern Muenchen - Bayer Leverkusen. Trainer Thomas TUCHEL (Bayern Muenche

Sigurimi i Herri Kejnit i ka rritur pritshmëritë në Mynih, çka do të thotë se nëse bavarezët nuk bindin në urdhrat e Tuhelit, Ksabi Alonso do të jetë tekniku i ri.

“Bild” pohon me bindje se drejtuesit në “Allianz Arena” e kanë vendosur emrin e Ksabi Alonsos në krye të listës, gjithmonë nëse rezulton i saktë skenari “i vakët” në Champions dhe Kupat vendëse. Spanjolli është në kontratë me Leverkusenin deri në vitin 2026, por oferta e Bajernit vështirë se do të refuzohet nga ish-futbollisti bavarez.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"