Xhokoviç rrezikon pjesëmarrjen në “US Open” për shkak të vaksinimit, SHBA mund ta ndihmojë me një leje speciale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 5, 2022 | 20:01

Xhokoviç rrezikon pjesëmarrjen në “US Open” për shkak të vaksinimit, SHBA mund ta ndihmojë me një leje speciale

Novak Xhokoviç mund të mos marrë pjesë në turneun e tenisit “US Open” për shkak se nuk është vaksinuar për COVID-19.

XHOKOVIC 2

Kjo situatë bëri që tenisti serb të mos merr as në “Australian Open” me autoritetet vendase që e ndaluan të luante me argumentin se mund të rrezikonte të infektonte të tjerët.

Lidhur me situatën ka reaguar edhe vetë Kongresi Amerikan me dy anëtarët e tij, Klaudia Teni dhe Lui Gohmert që i kanë kërkuar presidentit të SHBA-së, Bajden ti mundësojë atij një leje speciale.

Mbetet tashmë për tu parë nëse numri një i Amerikës do ta pranojë këtë kërkesë duke lejuar kështu Xhokoviç të marrë pjesë në “US Open”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"