VIDEO/ Tre shqiptarë në fushë, Ikardi shënon dopietë dhe udhëheq Gallatasarain drejt titullit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 16, 2023 | 22:03

VIDEO/ Tre shqiptarë në fushë, Ikardi shënon dopietë dhe udhëheq Gallatasarain drejt titullit

Gallatasarai mposhti Istanbulsporin me rezultatin 0-2 në duelin e vlefshëm për javën e 34-të të elitës së futbollit turk, duke hedhur një hap të sigurt drejt titulli kampion. Dopieta e Ikardit, i siguroi triumfin e artë skuadrës së Buruk, teksa në fushën e lojës për vendasit e Istanbusporit ishin 3 futbollistë shqiptarë.  

IKARDI

Rroca dhe Ethemi e nisën këtë përballje si titullarë, teksa u zëvendësuan në minutën e 64-t, ndërkohë që Guri u aktivizua në minutën e 83-të, por pa arritur të linte gjurmë.  

Për sa i përket golave, Ikardi shënoi fillimisht në minutën 45+11 nga pika e bardhë e penalltisë, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 0-1, ndërkohë, edhe pse miqtë mbeten me 10 lojtarë më minutën e 75-të, Ikardi arriti të shënonte edhe golin e dytë në të 89-tën, duke vulosur këtë duel.  

Vlen të theksohet se dy futbollistët shqiptarë të Kosovës, Topalli dhe Veliu, e ndoqën këtë duel nga stoli duke mos u aktivizuar asnjë minutë.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"