VIDEO/ Tjetër humbje për kuqezinjtë e Bulkut, Shqipëria U-19 mposhtet me dy gola në Elbasan nga Belgjika

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 18, 2023 | 15:50

VIDEO/ Tjetër humbje për kuqezinjtë e Bulkut, Shqipëria U-19 mposhtet me dy gola në Elbasan nga Belgjika

Shqipëria U-19 ka marrë disfatën e radhës në kualifikueset e Europianit, kësaj radhe nga Belgjika me rezultatin 2-0.

IMG_6861-2048x1365

Një lojë e luftuar nga kuqezinjtë e Bulkut, por “djajtë e kuq” gjetën dy herë rrjetën në pjesën e parë duke ia bërë akoma dhe më të vështirë ekipit kombëtar.

Kështu Shqipëria renditet në vendin e fundit të Grupit 13, teksa shpresat për një kualifikim shuhen akoma dhe më shumë.

REZULTATI:

BELGJIKË U19 2-0 SHQIPËRI U19

Fernandez-Pardo 27′, 31′

-Goli i dytë i Fernandez-Pardo (VIDEO)

-Goli i parë i Fernandez-Pardo (VIDEO)

-Rasti i Marinajt (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

65++65465

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"