VIDEO/ Teuta i falet Beqjas, mposht Kastriotin dhe i afrohet zonës së Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2023 | 23:40

VIDEO/ Teuta i falet Beqjas, mposht Kastriotin dhe i afrohet zonës së Europës

Teuta mposhti Kastriotin me rezultatin 1-0 në “Niko Dovana” në ndeshjen e vlefshme për javën 34-të të Kategorisë Superiore.mnxcvn mvGoli i vetëm i sfidës u realizua në minutën e 3-të nga Beqja. Të dyja ekipet tentuan të shënonin, por nuk arritën të finalizonin.

Me këtë fitore Teuta renditet në vendin 5-të me 45 pikë ndërsa Kastrioti në vendin e fundit me 35 pikë.

TEUTA 1-0 KASTRIOTI

3′ Beqja

GOLI I BEQJAS

FORMACIONET ZYRTARE

TEUTA: Qirko, Goxhaj, Kotobelli, Kuros; Marku, Kallaku, Beqja, E. Vila, Gjinollari, L. Vila, Gruda.

Trajner: Edi Martini

KASTRIOTI: Sali; Kodra, Stojanoviç, Karakaçi, Zogaj; Hasani, Mehmeti, Onanuga, Kamara; Greca, Rexhinaldo

Trajner: Emiliano Çela

Arbitri kryesore: Olsid FeratajtePANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"