VIDEO/ Tentoi të thyente rekordin e kërcimit të vendosur nga vetë ai, por shikoni si dështon Kristiano Ronaldo

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 7, 2023 | 23:57

VIDEO/ Tentoi të thyente rekordin e kërcimit të vendosur nga vetë ai, por shikoni si dështon Kristiano Ronaldo

Videoja e Kristiano Ronaldos duke u përpjekur të thyejë rekordin e tij të kërcimit në ajër në Arabinë Saudite është bërë virale në rrjetet sociale. 

ronaldo-11-1130x635

38-vjeçari u përpoq të thyente rekordin e tij në kërcim, disa vite më vonë por dështoi. Ai përpiqet, por nuk i afrohet fare. Siç shihet edhe në video, Ronaldo kërceu “vetëm” 2.23 metra. 

Rekordin ylli portugez e kishte arritur në fanellën e Real Madridit kundër Junajtid në vitin 2013 (2.93 metra), më pas kundër Sampdorias me fanellën e Juventusit (2.56 metra). 

CR7 vazhdon të mbetet aktiv, ku në 20 ndeshje në të gjitha garat për Al-Nassr këtë sezon ai ka shënuar 18 gola dhe ka dhënë 9 asistime. 

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"