VIDEO/ Tallje epike! Tifozët e Legias i përgjigjen UEFA-s që u mbylli tribunën: Surprise moth***

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 22, 2024 | 22:33

VIDEO/ Tallje epike! Tifozët e Legias i përgjigjen UEFA-s që u mbylli tribunën: Surprise moth***

Një koreografi speciale, si kundërpërgjigje për dënimin e UEFA-s u shpalos nga ultrasit e Legias së Varshavës, në duelin e Ligës së Konferencës ndaj Moldes.  

AAAAA

Më një vendim të marrë së fundmi, UEFA mbylli tribunën ku qëndronin ultrasit e Legias së Varshavës, për shkak të ndezjes së fishekzjarrëve dhe transmetimit të mesazheve provokuese. 

Nisur nga ky fakt, ultrasit e zjarrtë të klubi polak, vendosën t’i kundërpërgjigjeshin UEFA, me një koreografi të shpalosur nga tribuna ballore ku shkruhej: Suprise motherfucker! 

Ky moment i shoqëruar me fishekzjarrë dhe me ngjyrat e flamurit të Legias, është duke bërë xhiron e rrjetit. Për më tepër shikoni pamjet:  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"