VIDEO/ Taktikë gjeniale te Levekuseni i Ksabi Alonsos, ky detaj special po bën xhiron e rrjetit  

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2023 | 23:14

VIDEO/ Taktikë gjeniale te Levekuseni i Ksabi Alonsos, ky detaj special po bën xhiron e rrjetit  

Bajern Levekusen i ka magjepsur të gjithë këtë sezon, teksa pas 12 ndeshjeve të zhvilluara ata janë lider të tabelës dhe një taktikë gjeniale ka kontribuar në suksesin e tyre. 

Screenshot_105-1130x635

Një video virale e shpërndarë në rrjetet sociale tregon se si Leverkuseni shpërndan rreth 29 topa në gjithë fushën në “BayArena” sa herë që luajnë si vendas. 

Kjo për shkak se sa herë që topi del jashtë vijës të limitohet koha e humbur duke krijuar mundësinë që të nisin aksionin e ri shumë shpejtë. 

Teknikisht, e njëjta gjë mund të jetë avantazh edhe për kundërshtarët, por deri më tani kjo po funksionon për Leverkusenin pasi që ende nuk kanë pësuar humbje në ligë. Në gjetja gjeniale që mund të aplikohet edhe në kampionate apo stadiume të tjerë.  

@bundesliga No time wasting here! ⏱️ #bundesliga #fussball ♬ Moving Upwards – Philip Guyler

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"