VIDEO/ Sulmuesin e Realit e tradhtojnë nervat dhe godet me grusht kundërshtarin, por gjyqtari e fal 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2023 | 23:30

VIDEO/ Sulmuesin e Realit e tradhtojnë nervat dhe godet me grusht kundërshtarin, por gjyqtari e fal 

Një ngjarje aspak e hijshme u regjistrua në elitën e futbollit brazilian, ku protagonist u bë talenti 17-vjeçar, Endriks, kartoni i të cilit është blerë nga Reali për 60 milionë euro. Endrik i cili është pjesë e Palmerias, do të qëndrojë në Brazil deri sa të mbush 18 vjet në korrik të vitit të ardhshëm dhe më pas do të bëhet pjesë e klubit madrilen. 

SULMUESI I REALIT

Sulmuesi u rikthye për të luajtur për Palmeiras në sfidën e së dielës në kampionatin brazilian ndaj Fortalezas, teksa u tradhtua nga nervat, duke goditur me grusht kundërshtarin.  

Po luhej minuta e 55-të e ndeshjes dhe Palmeiras ishte në disavantazh prej një goli kur Endrik grushtoi futbollistin e Fortalezas.

Ai menjëherë ra në tokë dhe kërkoi ndihmë mjekësore, por Endrik nuk mori as karton të verdhë në atë që në të shumtën e rasteve ndëshkohet me përjashtim nga loja. Çuditërisht gjyqtari e fali talentin brazilian.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"